نرم افزار حسابداری بیت 213 views1 application

توضیحات

نرم افزار حسابداری بیت ، نرم افزای مناسب برای شرکت های کوچک و فروشگاهها است.

مزایا

  • حسابداری مالی چهار سطحی دارای سه سطح گروه و کل و معین و یک سطح تفضیلی شناور
  • نرم افزار انبار و گزارشات موجودی انبار و کاردکس کالا
  • نرم افزار فروش شامل کلیه امکانات سیستم فروش فروشگاهی و گزارشات متنوع فروش
  • نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری CRM

بسته نرم افزار حسابداری بیت شامل موارد زیر است

۱- بخش اطلاعات پایه

 

معرفی اطلاعات کالا ها به صورت نامحدود

در نرم افزار حسابداری بیت می توان به تعداد دلخواه و به صورت نامحدود کالا تعریف کرد. برای هر کالا هم می توان تعداد نا محدودی واحد شمارش تعریف کرد. برای مثال در این برنامه حسابداری ، یک فروشگاه آهن می تواند میلگرد را کیلویی خریداری کند و به صورت متری به فروش برساند. همینطور یک فروشگاه روغن می تواند کیلویی خریداری کرده و به صورت لیتری به فروش برساند.

 

دسته بندی و طبقه بندی کالا ها تا هفت سطح !!!!!

در نرم افزار حسابداری بیت می توانید کالاهای خود را تا ۷ سطح طبقه بندی نمایید. این طبقه بندی به صورت ساختار درختی است و می تواند در بخش گزارشگیری مورد استفاده قرار گیرد. برنامه های حسابداری معمولا این تعداد سطوح را ندارند و این یک ویژگی خوب برای نرم افزار حسابداری بیت محسوب می شود.

 

معرفی اطلاعات انبار ها به صورت نامحدود

در نرم افزار حسابداری بیت می توان به تعداد دلخواه و به صورت نامحدود انبار تعریف کرد. مثلا می توانید انبار مواد اولیه ، انبار محصول ، انبار ابزار آلات و … داشته باشید.

 

معرفی اطلاعات خدمات به صورت نامحدود

برای فروش خدمات می توانید خدماتی را که به مشتری ارائه می کنید ولی جزء کالاها محسوب نمی شوند را در نرم افزار حسابداری بیت تعریف نمایید. مثلا یک میز می فروشید و قبل از تحویل به مشتری آن را رنگ می کنید و دستمزد رنگ زدن را به صورت جداگانه در فاکترو فروش می آورید.

 

معرفی اطلاعات مشتریان به صورت نامحدود

به تعداد نامحدود می توانید مشتری و طرف حساب تجاری تعریف نمایید. می توانید مشتریان خود را گروه بندی کرده و برای هر گروه مشتری یک قیمت خاص در نظر بگیرید. مثلا می توانید مشتریان خود را به “عمده فروش” ، “خرده فروش” ، “همکار” و “مشتری متفرقه” تقسیم بندی کرده و برای هر کدام یک لیست قیمت جداگانه داشته باشید.

یا اینکه می توانید مشتریان خود را به مشتریان تهران و شهرستان تقسیم بندی نمایید و برای هر کدام قیمت خاصی را تعریف نمایید. در این نرم افزار حسابداری بیت هیچ محدودیتی برای این قضیه وجود ندارد.

۲- بخش خرید کالا و انبارداری

خرید  کالا

توسط این قسمت خرید ها را ثبت می کنید. با ثبت خرید کالا، موجودی انبار هم بروزرسانی می شود. در خرید کالا تاریخ و ساعت ثبت فرم خرید کالا ثبت می شود و همچنین می توانید تحویل دهنده و تحویل گیرنده جنس را نیز مشخص کنید.

 

ثبت سایر هزینه های خرید  کالا

در نرم افزار حسابداری بیت (برنامه حسابداری بیت) می توانید هزینه های جانبی خرید کالا را نیز وارد نمایید. هزینه هایی مانند حمل کالا، بسته بندی و موارد دیگر . این هزینه ها روی مبلغ کالاها سرشکن می شود و در بهای تمام شده کالا منظور می گردد.

 

ثبت مالیات بر ارزش افزوده خرید  کالا

در نرم افزار حسابداری بیت می توانید تعیین کنید که مالیات بر ارزش افزوده به صورت اتوماتیک محاسبه شده و در سرفصل حسابداری مناسب ثبت گردد. این امر کاملا انتخابی است و می توان آنرا فعال کرد و یا غیر فعال کرد. با توجه به اینکه مبحث حسابداری ارزش افزوده کمی پیچیده است ، نرم افزار حسابداری بیت تمامی محاسبات و ثبت سند حسابداری مربوطه را به صورت اتوماتیک برای کاربر انجام داده و کاربر نیازی به دانستن اطلاعات حسابداری در این زمینه ندارد.

 

گزارش خریدهای انجام شده

در نرم افزار حسابداری بیت می توانید از خریدهای ثبت شده در نرم افزار گزارش تهیه نمایید. در این برنامه حسابداری می توانید این گزارش را بر اساس انبار ، مشتری (تامین کننده / فروشنده) و در یک محدوده تاریخی مثلا از تاریخ تا تاریخ تهیه نمایید.


۳- بخش فروش کالا

فروش  کالا

توسط این قسمت از برنامه حسابداری بیت فروش ها را ثبت می کنید. با ثبت فروش کالا، موجودی انبار هم بروزرسانی می شود. در فروش می توانید چندین شعبه فروش داشته باشید. مثلا اگر هم فروشگاه دارید و هم از شعبه مرکزی شرکت فروش انجام می دهید می توانید فروش های شعبه مرکزی را از فروش های فروشگاه جدا ثبت کنید.

تسویه فاکتور فروش

توسط این قسمت می توانید فاکتورها را تسویه نمایید. اگر مشتری در قبال فاکتور فروش به شما وجهی پرداخت می کند آنرا در این قسمت می توانید وارد نمایید. این وجه می تواند به صورت وجه نقد، چک ، واریز به حساب و عملیات کارت به کارت باشد. در این قسمت همچنین می توانید لیست تمام فاکتورهای تسویه نشده مشتریان را ببینید.

 

فاکتور برگشت از فروش

برگشت از فروش در خیلی از کسب و کارها وجود دارد. اگر مشتری تمام بیا بخشی از کالا را به شما برگرداند می توانید آنرا در نرم افزار حسابداری بیت ثبت نمایید. کلیه کارهای لازم را نرم افزار حسابداری بیت برای شما به صورت اتوماتیک انجام می دهد. یعنی هم موجودی انبار را بروزرسانی می کند و هم حساب مشتری را بروز نگاه می دارد.

 

گزارش فروش کالا

نرم افزار حسابداری بیت قادر است در هر لحظه به شما گزارش دهد که میزان فروش شما چقدر بوده است. این گزارش دارای امکانات بسیار زیادی بوده که در اینجا بخشی از این امکانات را یادآوری می کنیم.

گزارش فروش کالا در یک محدوده تاریخی مثلا روزانه ، هفتگی و ماهانه و یا “از تاریخ”  “تا تاریخ”

گزارش فروش یک و یا گروهی از کالاها

گزارش فروش از یک انبار و یا چند انبار

گزاش فروش کالا بر اساس مشتری و بازاریاب و یا نحوه فروش

گزارش تخفیفات اعمال شده در فروش برای یک مشتری یا همه مشتریان

گزارش فروش بر اساس کالا و مشتری و بازاریاب

گزارش وضعیت مشتریان و میزان بدهی آنها ، چکهای پاس شده و پاش نشده آنها و چکهای برگشت خورده آنها

گزارش معین مشتری (صورتحساب مشتری)به صورت کلی و ریز

و گزارشات متنوع دیگر که می توانید در نرم افزار حسابداری بیت ببینید.


 

۴- بخش دریافت و پرداخت (خزانه داری)

 

دریافت وجه از مشتری

هر مبلغی که از مشتری دریافت می کنید باید در قسمت دریافت وجه که در قسمت خزانه داری وجود دارد ثبت نمایید. این دریافت می تواند به صورت نقدی باشد و یا چک و یا واریز به حساب (فیش / حواله)

 

پرداخت وجه به مشتری

هر مبلغی که به مشتری پرداخت می کنید باید در فرم پرداخت وجه که در قسمت خزانه داری وجود دارد ثبت نمایید. این

 

 

 

ثبت هزینه های تنخواه

هر کسب و کاری معمولا یک سری هزینه های ریز دارد که برای پرداخت آن هزینه ها از تنخواه استفاده می کند. در نرم افزار حسابداری بیت هزینه های تنخواه را به راحتی در قسمت خزانه داری می توانید ثبت کنید و گزارشات متنوعی از آن تهیه نمایید.

 

در نرم افزار حسابداری بیت ، کلیه عملیات دریافت و پرداخت و عملیات چک مورد نیاز شرکت ها و فروشگاهها وجود دارد. دریافت و پرداخت به صورت نقدی ، چک شخصی ، خرج کردن چک اشخاص ، واریز به حساب و کارت به کارت . …

 

۵- بخش دفتر و عملیات چک (خزانه داری)

 

عملیات چکهای دریافتی

چکهای دریافتی بخش عمده ای از داد و ستد مالی در ایران را تشکیل می دهد. یکی از دلایلی هم که تا حالا نرم افزارهای حسابداری خارجی نتوانسته اند در ایران بازار پر رونقی داشته باشند همین مساله است. (البته دلایل دیگری هم مانند سیستم حقوق و دستمزد و … دارد). در نرم افزار حسابداری بیت کلیه عملیات چکهای دریافتی وجود دارد. این عملیات عبارتند از :

دریافت چک دریافتی از مشتری

نقد کردن چک دریافتی

خواباندن چک به حساب بانک

اعلام وصول چک درجریان وصول

برگشت چک از بانک (واخواست چک )

برگشت چک خرج شده

برگشت چک به صاحب آن

و سایر عملیات چکهای دریافتی مطابق با نیازهای بازار

 

عملیات چکهای پرداختی

چکهای پرداختی همان چکهایی است که از دسته چک خود (شرکت و یا شخصی) به مشتریانتان می دهید. برای ثبت چکهای پرداختی عملیاتی در نرم افزار حسابداری بیت وجود دارد که عبارتند از :

تعریف حسابهای جاری

تعریف دسته چک

صدور چک پرداختی

چاپ چک پرداختی

ابطال چک پرداختی

 

راس گیری چک

در فرم دریافت و پرداخت ، هنگام ثبت چکها، سیستم به صورت اتوماتیک راس چکها را محاسبه و نمایش می دهد. این باعث می شود که شما سریعا بتوانید تشخیص دهید که آیا مشتری بر اساس قول و قراری که با او گذاشته اید پول پرداخت می کند و یا نه.


۶- بخش مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)

 

مشتریان بالقوه (Lead و Contact)

در بخش CRM از نرم افزار حسابداری بیت می توانید به تعداد نامحدود مشتری بالقوه تعریف نمایید. با این مشتریان بالقوه می توانید تماس گرفته (تلفنی ، ایمیلی و یا ارسال نامه و فکس) و تمامی فعالیت های انجام گرفته را ثبت نمایید.

 

کارتابل فعالیت

در بخش CRM از نرم افزار حسابداری بیت برای هر شخصی کارتابل فعالیت وجود دارد. تمامی فعالیت هایی که کاربر ثبت می کند در کارتابل فعالیت های کاربر قابل رویت است. در کارتابل فعالیت ، فعالیت هایی را که قرار است در روز جاری انجام شود به رنگ زرد و فعالیت های روزهای گذشته به صورت قرمز رنگ نمایش داده می شوند.

 

تاریخچه فعالیت

در CRM تاریخچه فعالیت هر مشتری چه باقوه باشد و چه مشتری واقعی باشد ، قابل مشاهده و گزارش گیری است. در هر لحظه می توانید ببینید که تا کنون چه کارهایی برای مشتری انجام شده است و چه کارهایی باقی مانده است.

 

گزارش کار کارشناس

یکی از گزارشاتی که می تواند به کسب و کارها کمک کند این است که کارشناسان یک شرکت در طول روز به چه کاری مشغول هستند. با ثبت فعالیت کارشناسان در CRM شما می توانید گزارشی از عملکرد کارشناسان داشته باشید.

 

 

۷- بخش حسابداری (دفتر داری یا Accounting)

 

کدینگ حسابداری

در نرم افزار حسابداری بیت ، کدینگ حسابداری به صورت ۴ سطحی است. این چهار سطح عبارتند از گروه، کل ، معین و یک سطح تفضیل شناور. ساختار کدینگ حسابداری در نرم افزار حسابداری بیت به صورت درختی است. در این ساختار باید هر تفضیلی را به یک یا چند معین نسبت دهید.

 

تفضیلی ها

تفضیلی ها یکی از ارکان اساسی حسابداری در دوره حاضر هستند. مشتریان، تامین کنندگان کالا و خدمات، پرسنل و کارکنان، صندوق و بانکها و …. جزء تفضیلی ها هستند.

 

عملیات ثبت و اصلاح سند حسابداری

در یک شرکت ، یکی از عملیات جاری حسابداران ثبت و بازبینی و اصلاح و تایید سند حسابداری است. در نرم افزارهای حسابداری یکپارچه (مانند نرم افزار حسابداری بیت) ، هر عملیات که در سیستم ثبت می شود یک سند حسابداری به صورت اتوماتیک در قسمت مالی به صورت موقت ثبت می شود. این اسناد می توانند توسط مدیران مالی و یا حسابداران ارشد بازبینی و تایید شوند. در اینجا نرم افزار حسابداری بیت بسیار منعطف طراحی شده است. انجام اینکار به صورت کاملا اختیاری است. یعنی کسب و کارهایی که آشنایی چندانی با حسابداری ندارند نیازی به انجام اینکار ندارند.

 

سایر عملیات سند حسابداری

شماره گذاری مجدد اسناد بر اساس تاریخ

جابجایی و درج یک سند حسابداری در اسناد حسابداری دیگر

تغییر شماره سند حسابدرای

چاپ سند حسابداری (روکش سند)

 

گزارشات حسابداری

گزارش تراز آزمایشی

تراز یکی از مهمترین گزارشات حسابداری است. در نرم افزار حسابداری بیت تراز را می توانید به صورت ۴ ستونی و ۶ ستونی و ۸ ستونی ملاحظه نموده و چاپ کنید. می توانید فقط حسابهای گردش دار و یا مانده دار را در گزارش بیاورید.

 

گزارش دفاتر

دفاتر حسابداری یکی دیگر از مهمترین گزارشات حسابداری است. در نرم افزار حسابداری بیت دفاتر را می توانید در سطح کل، معین و یا تفضیلی مشاهده و چاپ کنید.

 

گزارش حساب اشخاص

علاوه بر اینکه در ترازها و دفاتر می توانید گزارش حساب اشخاص را مشاهده نمایید ولی به خاطر اهمیت موضوع، گزارش حساب اشخاص به صورت جداگانه در نرم افزار حسابدار بیت تعبیه شده است. توسط این گزارش گزارش اشخاص بدهکار ، گزارش اشخاص بستانکار و … را می توانید دریافت نمایید.


نرم افزار حسابداری-حسابداری فروشگاهی-حسابداری-نرم افزار حسابداری فروشگاهی-نرم افزار فروشگاهی فروشگاههای زنجیره ای-فروش فروشگاهی-صندوق فروشگاهی-نرم افزار حسابداری یکپارچه فروشگاهی

  • این شغل منقضی شده است!
Share this job
شرکت داده پردازان ارگس شرکت داده پردازان ارگس فعالیت خود را از سال 1386 با هدف تولید و پشتیبانی نرم افزارهای مالی، بازرگانی، صنعتی و اداری آغاز نموده است، این شرکت با تکیه بر دانش فنی و تواتنمندی نیروی انسانی و با اتکا بر سالها تجربه و نیز با بهره گیری از نظرات کاربران وخریداران و پیشنهادات و انتقادات سازنده متخصصین در این امر، همواره در جهت توسعه و تکمیل نرم افزارهای خود گام برداشته و پیشرفت و موفقیت خود را در گرو همین پویایی دانسته است تا جایی که توانسته است در صنعت IT کشور جایگاه مناسبی را در بین شرکت های فعال در حوزه ی انفورماتیک کشور کسب نماید.    
اطلاعات
به ما بپیوندید
نرم افزارهای بیشتر از داده پردازان ارگس

مقایسه و انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری

ما در این سایت لیست نرم افزار های حسابداری موجود در بازار را گردآوری می کنیم تا به بازدید کنندگان خود کمک کنیم تا نرم افزارهای حسابداری را با هم مقایسه کرده و بهترین نرم افزار حسابداری را برای کسب و کار خود انتخاب کنند.

تماس با ما

برای تماس با ما با شماره تلگرام در ارتباط باشید:
09212822359

NEWSLETTER