۳ ویژگی برای انتخاب و خرید نرم افزار حسابداری

هر نرم افزار حسابداری در بازار دارای یک سری ویژگی ها است که با آن شناخته می شود. در این سایت انواع و اقسام نرم افزار های حسابداری لیست شده اند و ویژگی های این نرم افزار های حسابداری بر اساس آنچه که در وب سایت شرکت تولید کننده نوشته شده است در اینجا لیست شده اند.

در این مقاله برخی از ویژگی هایی که باید موقع انتخاب و خرید نرم افزار حسابداری مناسب مد نظر قرار گیرد را می آوریم

وقتی که صحبت از انتخاب و خرید بهترین نرم افزار حسابداری پیش می آید باید اول معیارها را بسنجیم. آیا برای فروشگاههای کوچک دنبال بهترین نرم افزار حسابداری هستیم یا برای یک کارخانه صنعتی بزرگ؟

یا اینکه از نظر شما بهترین نرم افزار کدامیک از این نرم افزارها است؟ نرم افزاری که کار با آن ساده است یا نرم افزاری است که امکانات بیشتری دارد؟ ایندو معیار با هم تا حدودی در تضاد هستند. زیرا نرم افزار ساده نرم افزاری است که دارای امکانات کمتری است. علت ساده بودن آن هم همین است. و نرم افزار با امکانات زیاد پیچیده است. گرچه نمی توان گفت که هر نرم افزار پیچیده ای لزوما امکانات بیشتری دارد ولی می توان گفت که هر چه امکانات نرم افزار بیشتر می شود کمی پیچیده تر می شود. البته به شرطی که بخواهید از تمام امکانات آن نرم افزار استفاده نمایید.

چند نکته را عنوان می کنیم تا بتواند معیاری برای انتخاب و خرید بهتر نرم افزار حسابداری شود:

کامل بودن سبد محصول

سعی کنید در انتخاب و خرید نرم افزار حسابداری به کامل بودن سبد محصول شرکت تولید کننده هم نظری داشته باشید. مثلا اگر یک شرکت تولید کننده هستید که هم کارخانه یا کارگاه تولیدی دارید و هم قسمت پخش مویرگی و هم فروشگاه اینترنتی دارید، از شرکتی محصولات خود را خریداری کنید که همه این محصولات را به شما ارائه نماید.

خرید نرم افزار حسابداری از یک شرکت و خرید ماژول تولید و صنعتی از شرکت دیگر و راه اندازی سایت و فروشگاه اینترنتی توسط یک شرکت دیگر ، می تواند در دراز مدت مشکلات جدی برای کسب و کار شما بوجود بیاورد.

 

 

پشتیبانی قوی

البته این مورد ، جزء مواردی است که همه شرکت های تولید کنند نرم افزار حسابداری ادعا می کنند. برای فهمیدن اینکه پشتیبانی یک شرکت قوی است یا نه باید با برخی از مشتریان آن شرکت که در حال کار با نرم افزار حسابداری آن شرکت است صحبت شود.

پشتیبانی قوی یکی از ایتم های موثر در انتخاب و خرید نرم افزار حسابداری است. هیچ نرم افزاری نمی نواند ادعا کند که پشتیبانی نیاز ندارد. بالاخره نرم افزار ممکن در مواردی نیاز به پشتیبانی داشته باشد.

 

اعمال تغییرات در نرم افزار

یکی از مواردی که در نرم افزار ها مخصوصا نرم افزار حسابداری خیلی مهم است ، امکان اعمال تغییرات در نرم افزار است. بهترین نرم افزار حسابداری از نظر امکانات نرم افزار ERP نام دارد و لقب بهترین نرم افزار را به همین خاطر گرفته است که می توان آنرا برای هر مشتری سفارشی کرد.

 

Leave your thoughts

مقایسه و انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری

ما در این سایت لیست نرم افزار های حسابداری موجود در بازار را گردآوری می کنیم تا به بازدید کنندگان خود کمک کنیم تا نرم افزارهای حسابداری را با هم مقایسه کرده و بهترین نرم افزار حسابداری را برای کسب و کار خود انتخاب کنند.

تماس با ما

برای تماس با ما با شماره تلگرام در ارتباط باشید:
09212822359

NEWSLETTER